SMART OFFICE w Biznes TV (baza video)

BAZA VIDEO SMART OFFICE

#odcinek 16 - "SMART OFFICE - to my - Optimatis"

SMART OFFICE "oczami" Optimatis

Ostatni #16 odcinek programu #SMARTOFFICE tego sezonu w Biznes w Słodki Live jest zupełnie inny niż poprzednie. Przez 15 odcinków wraz z prowadzącym program – Robertem Gontkiewiczem i jego gośćmi mogliście poznać idee SMART OFFICE. Mówiliśmy o tym czym jest SMART OFFICE, z jakich elementów się składa. Rozmawialiśmy o organizacji i tym co powinna zrobić, żeby stała się rzeczywiście SMART. O cyberbezpieczeństwie, o automatyzacji, robotyzacji, sztucznej inteligencji i RPA, technologiach, umiejętnościach - tych cyfrowych również i dobrych praktykach. Mówiliśmy ile kosztuje usługa SMART OFFICE i jak ją można wykorzystać w poszczególnych działach wsparcia jak HR czy administracja.

 
Tym rozmawialiśmy o tym czym jest SMART OFFICE dla Optimatis, a w szczególności czym jest dla zespołu Optimatis, z którym model SMART OFFICE został wypracowany i który z powodzeniem wdraża ten model w organizacjach.

Zapraszamy na retransmisję i do kontaktu.

#odcinek 15 - Umiejętności cyfrowe w SMART OFFICE

Jednym z obszarów SMART OFFICE są umiejętności - umiejętności cyfrowe.

Kiedy o nich myślimy, to według metodyki SMART OFFICE, żeby organizacja była SMART to jej członkowie muszą posiadać lub wyrobić w sobie tzw. umiejętności cyfrowe, czyli od podstawowych przez informacyjne, aż po umiejętność wyszukiwania tego co jest nam potrzebne, a nie tylko dostępne. Wyrobienie tego w naszych zespołach wraz z potrzebą ciągłego „szukania” leży u postaw sprawnego zespołu działającego w idei SMART.

Aktualnie powstające firmy, w większości działają wg tej idei, czyli od początku są już elastycznymi organizacjami, posiadają umiejętności cyfrowe i potrafią skupić się na usługach w zwinny sposób. Firmy te mają już ideę cyfrowości wpisaną w swoje DNA. O umiejętnościach cyfrowych w startupie (i nie tylko) rozmawiają – Robert Gontkiewicz (prowadzący program SMART OFFICE) i jego goście Krzysztof Czech i Bolesław Łucjanek (założyciele firmy HorsITway - Akademii IT) w Biznes w Słodki Live.

Zapraszamy na retransmisję i do kontaktu.

 

#odcinek 14 - SMART OFFICE - ile kosztują nas usługi SMART?

Mówiliśmy o SMART OFFICE i 6 najważniejszych obszarach. Ale nie mówiliśmy jeszcze o bardzo istotnym elemencie jakim są #finanse, które powinny być wzięte pod uwagę podczas zmiany zwykłego back-office w SMART OFFICE.

Dlatego jeśli chcesz myśleć o zarządzaniu kosztami w swoim obszarze to:

  • musisz dobrze i precyzyjnie
  • zdefiniować i zakomunikować cel swojego działania
  • wykorzystać gotowe "know-how"wykorzystać sprawdzone narzędzie, które będzie działo i "żyło"
  • zachować balans pomiędzy szczegółowością pomiaru kosztów a samymi kosztami z tego wynikającymi
  • i na koniec organizacja - czyli przygotowanie organizacji do konkretnego modelu funkcjonowania.

Zapraszam na retransmisję programu Roberta Gontkiewicza SMART OFFICE w Biznes w TV Słodki Live z udziałem dr Remigiusza Orzechowskiego (SGH, prezesa Hadrona).

#odcinek 13 - SMART OFFICE - Cyfrowy HR

Pamiętacie obszary, w których można wdrożyć SMART OFFICE? Zaczynając od działu administracji, po dział prawny, marketing i HR. W kolejnym odcinku programu SMART OFFICE w Biznes Słodki Live nasi goście - Izabela Burlińska (eskpert HR) i Marek Mlonka (ekspert SMART OFFICE) skupili się na kolejnym obszarze jakim jest właśnie HR. Liczba zagadnień i obszarów, którymi zajmuje się dział HR jest olbrzymia. Wykorzystując cyfrową transformację i technologie informatyczne możemy sprawić, że nasz dział HR stanie się SMART.

Co to oznacza? Jak się do tego zabrać? Od którego obszaru HR powinniśmy zacząć? Od onboardingu, ścieżki szkoleń pracowników czy np. benefitów pozapłacowych?

Zapraszamy na retransmisję odcinka programu Robert Gontkiewicz, w którym „pojedynek” rozegrali doświadczony praktyk HR i wdrożeniowiec rozwiązań technologicznych wspierających zarządzanie działami wsparcia, czyli człowiek, który wie, jak sprawić, żeby działy wsparcia stały się SMART.  Zapraszamy na retransmisję.

#odcinek 12 - SMART OFFICE - Architektura zrobotyzowanego biznesu

Coraz więcej firm w Polsce stosuje lub zamierza stosować rozwiązania do robotyzacji procesów biznesowych (Robotic Process Automation).  Zwykle zaczyna się od pilotażu – 1-2 wybranych procesów. Ale wraz z pierwszymi korzyściami osiąganymi dzięki wdrożeniu automatyzacji firmy chętnie robotyzują kolejne obszary. I tutaj okazuje się, że trzeba umieć zarządzać powstałym środowiskiem robotów – utrzymywać je, rozwijać, wprowadzać zmiany. Co więcej takie wdrożenie nie może być zrealizowane w oderwaniu od architektury całej organizacji. O tym czym jest architektura zrobotyzowanego biznesu i jak ją wpasować w architekturę całej organizacji rozmawiali Robert Gontkiewicz (gospodarz programu i prezes Optimatis) i jego gość – Andrzej Sobczak (profesor SGH i ekspert ds. architektury korporacyjnej) w programie SMART OFFICE w Słodki Live.

Zapraszamy na retransmisję.

#odcinek 11 - RPA - cyfrowy wymiar SMART OFFICE

RPA w SMART OFFICE oferuje znaczną poprawę wydajności oraz dokładności przetwarzanych transakcji i procesów.

O tym, dlaczego właśnie RPA zaczyna pojawiać się w obszarze zainteresowania przedsiębiorstw i organizacji, o dostępnych narzędziach i technologiach i dlaczego tak ważne jest uzasadnienie biznesowe przed wdrożeniem RPA rozmawiają w programie SMART OFFICE w Biznes w Słodki Live, prowadzący – Robert Gontkiewicz i jego gość Michał Wawiórko (BDM w firmie Eversis). Opowiadają o korzyściach z wdrożenia RPA, a także jak skutecznie wdrożyć robota sofware`owego i jak wybrać to najbardziej pasujące narzędzie, tak aby wdrożenie spełniało zakładane cele biznesowe.

Zapraszamy na retransmisję.

#odcinek 10 - Bezpieczeństwo w SMART OFFICE

Bezpieczeństwo w cyfrowym SMART OFFICE - to tytuł kolejnego odcinka programu Roberta Gontkiewicza SMART OFFICE w Słodki Live. Robert i jego gość Artur Sygnatowicz rozmawiali o obszarze bezpieczeństwa w SMART OFFICE. Na koniec rozmowy Artur przekazuje 5 ważnych rad ("manifest bezpieczeństwa") dla każdego managera zarządzającego działami wsparcia w organizacji. Warto je poznać i zapamiętać.

Zapraszamy na retransmisję.

#odcinek 9 - SMART OFFICE w finansach

Branża finansowa od zawsze była wspierana przez technologie. Wyzwalaczem zmian w finansach są nowe cyfrowe kanały i produkty. Łączenie usług finansowych z innymi usługami to kolejne wyzwania dla banków – pojawia się duża liczba danych i systemów, które trzeba obsłużyć. A to naturalne miejsca do automatyzacji. O tym czy procesy automatyzacji mają sens w finansach i dlaczego warto je wdrażać rozmawiali Robert Gontkiewicz (gospodarz programu i prezes Optimatis​) i jego gość - Marcin Kirilenko​ (członek zarządu w firmie Finture) w programie SMART OFFICE w Słodki Live​.

Zapraszamy na retransmisję.

#odcinek 8 - "Pozytywny wirus" cyfrowej organizacji

W #8 odcinku programu "SMART OFFICE" w Słodki Live gość Robert​a, P̲i̲o̲t̲r̲ ̲S̲z̲a̲r̲w̲a̲s̲ przedstawił konkretny przykład wdrożenia SMART OFFICE. Wdrożenia, które niczym „pozytywny wirus" rozprzestrzenił się na wszystkie działy wsparcia w organizacji.

Piotr Szarwas podał także 3 złote rady dla działu wsparcia w dowolnej organizacji, które pomogą we wdrożeniu SMART OFFICE. Zapraszamy na retransmisję #8 odcinka programu SMART OFFICE w Słodki Live​.

#odcinek 7 - Narzędzia IT w SMART OFFICE

W #7 odcinku programu Robert​a SMART OFFICE było o "praktyce". Gościem Roberta był Marek Mlonka​. Panowie opowiedzieli krótką historię, która może się zdarzyć w każdej organizacji, niezależnie od jej wielkości. Wyobraźcie sobie dużą organizację, w której działa już z powodzeniem SMART OFFICE. Jak duża organizacja, to i dużo pracowników, a wśród tych pracowników jest Kamil. Kamil jest pracownikiem działu szkoleń. Ale zanim Kamil zacznie pracę, przytrafiają mu się różne nieprzewidziane sytuacje... jakie? I jak sobie z tym wszystkim poradził? Sami zobaczcie!

Zapraszamy na retransmisję #7 odcinka programu SMART OFFICE w Słodki Live​.

#odcinek 6 - Sztuczna inteligencja - AI w praktyce

W odcinku #4 programu SMART OFFICE w Słodki Live (Sztuczna inteligencja - AI), Robert wraz ze swoim gościem Jurkiem Filipowicz-Limanówka dyskutowali o jednym z zagadnień związanych z tematem sztucznej inteligencji jakim jest uczenie maszynowe (eng. Machine Learning) oraz o możliwościach jakie daje firmom jego zastosowanie.

W tym odcinku Panowie podeszli do zagadnienia praktycznie. Odpowiedzieli na pytania:

  • Czy oferowane aktualnie rozwiązania funkcjonujące w obszarze uczenia maszynowego mogłyby być przydatne?
  • Czy jednak rozwiązania te są nadal w bardzo wczesnej, dziecięcej fazie, co oznacza, że jeszcze musimy poczekać na praktyczne implementacje?

#odcinek 5 - Przepis na sukces

Polecamy retransmisję kolejnego odcinka programu Roberta Gontkiewicza "SMART OFFICE" w Słodki Live.

Tym razem rozmówcą Roberta był Robert. ;o) Dla przypomnienia - SMART OFFICE to nowoczesne podejście do funkcjonowania działów wsparcia.  Robert, w bardzo ciekawy sposób, opowiedział czym jest SMART OFFICE, z czego się składa, opowiedział o "miejscach" w Twojej organizacji, gdzie można wdrożyć SMART OFFICE, opowiedział także jak należy rozpocząć takie wdrożenie, a na koniec (niczym w programie kulinarnym) podał konkretny przepis na to, jak nasze "biuro" może być SMART, a tym samym jak osiągnąć sukces. Nie zabrakło także cyfrowej transformacji, automatyzacji, technologii i sztucznej inteligencji.

#odcinek 4 - Sztuczna inteligencja (AI)

Retransmisja kolejnego odcinka programu Roberta Gontkiewicza "SMART OFFICE" w Słodki Live.

Tym razem rozmówcą Roberta był Jerzy Filipowicz-Limanówka (ekspert Optimatis). Panowie rozmawiają o tym czym jest sztuczna inteligencja, co naprawdę znaczy zastosowanie sztucznej inteligencji i gdzie może zostać wykorzystana w naszych organizacjach? Zastanawiają się czym jest Machine Learning (ML)? Czy coś co jest cyfrowe może być inteligentne? Czy może być inteligentne na tym samym poziomie co człowiek?

Zdaniem rozmówcy sztuczna inteligencja może mieć postać programu komunikującego się przez interfejs komputera, może sterować urządzeniami takimi jak roboty. Sztuczna inteligencja możliwa jest także do zastosowania w niestandardowych, trudnych do zdefiniowania problemach. Bo przecież AI doskonale sprawdza się choćby przy analizach Big Data - im większa złożoność tym bardziej sztuczna inteligencja jest przydatna.

#odcinek 3 - Robotic Process Automation (RPA)

Zapraszamy do obejrzenia #odcinka 3 programu Roberta Gontkiewicza "SMART OFFICE" w Słodki Live.
Czy wiesz, że RPA (Robotic Process Automation) ma wiele "twarzy"? Roboty software`owe to właśnie jedna z tych twarzy. Gdzie, w jakich działach w organizacji i jak można wykorzystać robota software`owego dowiecie się z kolejnego odcinka programu Roberta Gontkiewicza SMART OFFICE w Słodki Live, którego gościem był Michał Wawiórko.
A jako dodatek infografika, która pokazuje czym jest i czym nie jest RPA i co może za nas zrobić. [kliknij obrazek, żeby powiększyć]

#odcinek 2 - Cyfrowa Transformacja

Zapraszamy do obejrzenia #odcinka 2 programu Roberta Gontkiewicza "SMART OFFICE" w Słodki Live.
Gościem Roberta jest Bartosz Górczyński, Partner Zarządzający CIONET - organizacji zrzeszającej ponad 500 osób odpowiedzialnych za rozwój technologii w swoich organizacjach. Panowie rozmawiają o tym czym jest cyfrowa transformacja, jakie cechy powinien mieć cyfrowy lider i jak polscy cyfrowi liderzy wypadają na tle innych rynków?

#odcinek 1 - "SMART OFFICE" w Słodki Live czyli program Roberta Gontkiewicza

O tym jak cyfrowa rewolucja, zwana powszechnie transformacją cyfrową, zmienia nasze organizacje i jak diametralnie zmienia się rola działów wewnątrz firmy, będzie rozmawiał Robert Gontkiewicz ze swoimi gośćmi w programie "SMART OFFICE" w Słodki Live. Tytuł programu „SMART OFFICE” nie jest przypadkowy.
Cyfrowa rewolucja dotyczy także działów – o czym często zapominamy, które są wręcz niezbędne do działania organizacji – działów wsparcia. W dobie cyfrowych zmian firma oczekuje dużo więcej, niż dobrej organizacji działu back-office. Oczekuje, że jej office sprawny, wydajny - będzie przede wszystkim „SMART”.